Деректива ATEX

Peli Products з 1976 року виробляє передові освітлювальні системи відповідно до найвищих стандартів безпеки. Peli безперервно розробляє інноваційні рішення і завжди перевищує очікування, створюючи продукти з необмеженим терміном служби.
Peli Products на 100% дотримується всіх вимог і стандартів, незважаючи на те що часто це вимагає збільшення інвестицій в наукові дослідження і продовження терміну виведення продуктів на ринок. Ліхтарі Peli створені з матеріалів найвищої якості, а для дотримання останньої директиви ATEX (2014/34/EU) при перевищенні максимально допустимої площі поверхні використовується антистатический матеріал.

Відповідність директиві ATEX

Прийнята Європейським союзом директива ATEX застосовується до продуктів, призначених для використання в потенційно вибухонебезпечному середовищі. Директива ATEX 1994/9/EC обов'язкова для дотримання виробниками і кінцевими користувачами з 1 липня 2003 року. Директива ATEX 2014/34/EC випущена 26 лютого 2014 року і застосовується з 20 квітня 2016 року.
Директива ATEX 2014/34/EU вимагає від виробників постачати на ринок сертифіковане обладнання для застосування в потенційно вибухонебезпечному середовищі. Відносно працівників діє інша директива ATEX (1999/92/EC), що висуває вимоги щодо поліпшення безпеки і захисту здоров'я працівників, що піддаються ризику у вибухонебезпечних середовищах. Обидві директиви є обов'язковими для виконання.
Ці директиви вимагають класифікувати кожну зону відповідно до потенційного ризику, щоб використовувати в них тільки належне сертифіковане обладнання. Відповідно до старої (попередньої) директиві CENELEC, різні зони розділялися на три класи: зона 2, зона 1 і зона 0 в залежності від рівня ризику. Згідно ATEX кожній зоні відповідає певна категорія, і кожне електричне обладнання класифікується відповідно до цих категорій, що визначають, в який з зон його можна безпечно використовувати.
Відповідно до переглянутої директиви ATEX для зон 0 і 1, в квітні 2015 року набрав чинності стандарт EN 60079-0:2012. Найбільш суттєва зміна полягала в необхідності відливати антистатический матеріал або застосовувати антистатичне покриття в продуктах для успішного проходження серйозного випробування ATEX. Хоча в деяких моделях це вимагало зміни світловіддачі, Peli інвестувала в наукові дослідження, щоб гарантувати високі характеристики своїх освітлювальних систем для ефективного освітлення робочих просторів при дотриманні таких же стандартів безпеки для працівників.

Небезпечні зони

Небезпечна атмосфера складається з суміші горючих речовин з повітрям у формі газу, пара або димки в таких пропорціях, в яких вона може зайнятися через надмірну температури, електричної дуги або іскри. Небезпечне середовище - це середовище, в якому може бути присутнім вибухонебезпечна атмосфера, через що можуть вимагатися спеціальні заходи безпеки при проектуванні та використанні електричного обладнання.

 

Горючі речовини
Джерело загоряння
Кисень
Горючі гази або пари
Іскра
Горючі рідини
Статична електрика
Горючий пил / волокна
Температура
 -
 
Галузі і виробництва з потенційно небезпечними ділянками: нафтогазова і нафтохімічна галузі, фармацевтичні компанії, цукрові заводи, бензозаправні станції, пожежно-рятувальні бригади, огляд повітряних суден/авіація, роботи з комунальними стоками, виробництво лакофарбових матеріалів, виробництво на хімічних заводах, промислові пекарні, ремонтні майстерні, огляд цистерн, поверхнево-активні речовини, заводи з виробництва розчинників, судноплавна галузь, електростанції.

Категорії по дерективі ATEX

Потенційно небезпечні ділянки поділяються на зони:
  • 0, 1, 2 для газу, пару і диму
  • 20, 21, 22 для пилу
Ліхтарі, схвалені для використання в цих зонах, підрозділяються на категорії (1, 2, 3)
 
! Випадковий вибух на небезпечній ділянці може означати серйозні травми для працівника. Визначати, до якої категорії освітлення ATEX належить та чи інша зона, може тільки уповноважений керівник після суворої оцінки.
   
Категорія 1
Категорія 2
Категорія 3
Зона 0 Зона 1/21 Зона 3/22
Критерии
Якщо вибухонебезпечне середовище присутнє постійно або протягом тривалих періодів. (> 1000 г/рік)
Якщо при звичайній роботі існує висока ймовірність виникнення вибухонебезпечного середовища. (Від 10 до > 1000 г/рік)
Підвищена безпека при ненормальних умовах роботи. Якщо при звичайній роботі ймовірність виникнення вибухонебезпечного середовища низька, а в разі виникнення вона існує лише протягом короткого періоду часу. (< 10 г/рік) Належне обладнання в звичайних умовах.
Небезпека
Певна
Є вірогідність
Малоймовірна
Затверджені категорії
1G
1D
1G/2G
1D/2D
1G/2G/3G
1D/2D/3D

Порівняння американської та європейської класифікацій

Придатність обладнання для використання в небезпечних середовищах визначають різні атестаційні органи. У США розробкою стандартів, тестуванням і сертифікацією займаються організації FM (Factory Mutual) та UL (Underwriters Laboratories), а в Канаді ці функції виконує CSA (Canadian Standard Association). За межами Північної Америки ATEX (Appareils destinés à être utilisés en ATmosphères EXplosives) і IEC (International Electrotechnical Commission) встановлюють стандарти, визнані в усьому світі.